wtorek, 29 maja 2012

Technologia postarzania desek podłogowych

       Duża rzesza użytkowników podłóg drewnianych ceni sobie podłogi stare, z patyną czasu, dające to coś, co tworzy przyjazną atmosferę domu. Na taki efekt trzeba było trochę poczekać.
      Obecnie dzięki unikalnym procesom technologicznym wygląd starej drewnianej podłogi można uzyskać od razu, poddając deski jeszcze w fazie produkcji szczotkowaniu, ryflowaniu, fazowaniu, termowaniu czy barwieniu. Deski mogą być też poddawane umyślnym uszkodzeniom mechanicznym. Stosuje się ręczną obróbkę poprzez cyklinowanie według dawnych technik narzędziami z tamtych epok.
    Proces zabezpieczania powierzchni desek postarzanych to przede wszystkim naniesienie oleju z dodatkiem wosku zwanego też olejowoskiem bezbarwnym lub nadającym odpowiedni kolor.
      Stylizowanie na antyczne posadzki drewniane poza swym niepowtarzalnym wyglądem mają wiele zalet. Nie wymagają specjalnie pielęgnacji czy konserwacji. Nawet przypadkowe uszkodzenie czy zarysowanie nie stanowi problemu lecz dodaje dodatkowego uroku. W przypadku podłóg obrabianych na gładko jest to już drażniące i brzydko wygląda.
      Olej z dodatkiem naturalnego wosku daje twardą powłokę odporną na ścieranie, działanie wody, czy innych płynów domowych jak kawa, herbata, soki itp. Pielęgnacja polega na odkurzaniu, od czasu do czasu przemyciu wodą z dodatkiem środka do czyszczenia Cleaner i nałożeniu 2 - 3 razy w roku środka pielęgnacyjnego np. ParkettWax, co można zrobić w kilka minut zwykłą ściereczką i poczekać pół godziny, aż wyschnie.
        Desek postarzanych nie powinno się nigdy cyklinować. Jeśli uzbiera się zbyt gruba warstwa środków pielęgnacyjnych, wystarczy zmyć powierzchnię środkiem do renowacji CareRemower i nałożyć nową warstwę środków pielęgnacyjnych lub nowy olej. Ale taką operację przeprowadza się raz na kilka lat.
      Polecamy więc podłogi postarzane. Spotkać je można pod różnymi nazwami jak szczotkowane, czesane, modyfikowane, ryflowane itp. W nazewnictwie teraz panuje dowolność, żeby nie powiedzieć chaos.
       Zapraszamy do naszego salonu w Warszawie przy ul. Rudnickiego 3 a. gdzie można wszystko obejrzeć, dowiedzieć się szczegółów, a także zakupić wraz z profesjonalnym montażem.     

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza