wtorek, 13 listopada 2012

Deski podłogowe Hajnówka

PARKIET  HAJNÓWKA. Taką nazwę nosi najbardziej znana fabryka parkietów w Polsce. Jest to nazwa wielce zasłużona, choć dzisiaj być może powinna brzmieć DESKA  HAJNÓWKA. Bo teraz na rynku króluje deska podłogowa z drewna litego i do tego fabrycznie wykończona. Biorąc to pod uwagę fabryka przestawiła się na taką właśnie produkcję.
       Jak co roku jesienią, tym razem w październiku Hajnówka spotyka się ze swoimi dystrybutorami, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i omówić potrzeby rynkowe oraz nowości technologiczne. Tu przypomnę, że fabryka nie prowadzi sprzedaży detalicznej, a cała sprzedaż odbywa się poprzez sieć dystrybutorów. Sprzedaż taka jest dla klientów najwygodniejsza, ponieważ obsługiwani są kompleksowo. Dystrybutor jest fachowcem doświadczonym, zbada wilgotność i wytrzymałość podłoża, dobierze odpowiednie kleje, zamontuje, a klient ma szanse skorzystać z usługowego 8-procentowego Vatu.
        Obecnie fabryka produkuje deski lite podłogowe z krajowego drewna DĄB  i  JESION zarówno naturalny, jak i termowany. Deski w procesie produkcji wykańczane są olejowoskami firmy OSMO, co gwarantuje bardzo dobrą jakość wykończenia, jako że niemiecka firma OSMO należy do światowej czołówki w tej dziedzinie. Wykończenie jest naturalne (bezbarwne), lub w kilkunastu barwach. Każdy tu znajdzie swoją barwę. Podłogi barwione nadają pomieszczeniom nowego wymiaru, są przepiękne. Dla klientów, którzy obawiają się pokrycia olejowego (aczkolwiek niesłusznie), produkowane są deski lakierowane w tych samych kolorach i asortymencie.
         W każdej fazie produkcji nad prawidłową wilgotnością drewna czuwa najnowszej generacji system elektroniczny sterowany komputerowo, dodatkowo doświadczony drzewiarz co 2 godziny dokonuje pomiarów i zapisuje wyniki na specjalnych arkuszach pomiarowych. Dzięki temu w każdej chwili można odtworzyć historię suszenia poszczególnych partii desek. Po co to wszystko ? Po to, żeby klient, który kupił deskę z Hajnówki miał pewność, że jego podłoga jest najlepsza i w zalecanych warunkach domowych nie będzie miał z nią kłopotu i nic nie straci na wyglądzie.
           A wszystkich zachęcam do odwiedzin tych stron, wspaniałej Puszczy, muzeum przyrodniczego, Białowieży z jej zabytkami i czystym powietrzem.
            Jak się wie, skąd pochodzi nasza podłoga, to wydaje się ona jeszcze piękniejsza.
                                                                                                              Jerzy Pawłowski  
     

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza