niedziela, 23 czerwca 2013

Maty do wzmacniania podłoży pod parkiet

      Jeżeli podkład betonowy pod parkiet lub deskę podłogową ma zbyt małą wytrzymałość - jest miękki, łatwo rysuje się, to nie można na nim bezpośrednio kleić drewna. Należy go wcześniej wzmocnić, albo wymienić na nowy.
      To drugie odradzam ze względu na uciążliwość i czasochłonność (schnięcie), a także koszty.
       Takie podłoża można wzmocnić odpowiednimi matami, które po zagruntowaniu przykleja się do betonu tym samym klejem, który będzie użyty do klejenia desek.
      Istnieją dwie podstawowe grupy takich mat:
1. Mata odsprzęgająca z włókniny poliestrowej. Jej grubość, najczęściej 1 mm pozwala na utrzymanie zamierzonej wysokości podłogi, podnosząc ją jedynie nieznacznie. UWAGA: jeśli szerokość deski jest większa niż 14 cm, to należy zastosować matę niezależnie od wytrzymałości podłoża.
Mata "przecina" siły odrywające, zapobiegając tym samym odrywaniu się i deformacji podłogi.
2. Mata z granulatu gumowo - korkowego, znana jako GUMOKOREK. Spełnia te same zadania co mata odsprzęgająca (fliz, moll), ale ma dodatkowe zalety jak tłumienie dźwięków, tłumienie kroków, duże właściwości ocieplające i amortyzacyjne. Niezastąpiona, jeśli chcemy podnieść poziom podłogi, np. do poziomu w kuchni czy łazience. Występuje w grubościach 2, 3, 4 i 5 mm. Jeżeli poziom podłogi w danym momencie nie ma istotnego znaczenia, to zalecam gumokorek.

       Chętnie udzielimy szczegółowych wskazówek, telefonicznie 602 238 500, czy mailowo na adres ab@meranti.pl. To nic nie kosztuje, a pozwoli uniknąć poważnych i kosztownych błędów.

                                                                                                              Yurek

3 komentarze:

  1. Witam.Proszę o udzielenie wskazówek do montażu maty pod deskę warstwową o wym.11x140x900-1200.Do wyrównania podłogi z płytkami ceramicznymi brakuje około 4mm,jaką matę należy przykleić na posadzkę anhydrytową z ogrzewaniem podłogowym.Chodzi mi o grubość maty.

    OdpowiedzUsuń
  2. proszę o udzielenie wskazówek przy montażu Deski litej 20x18x300-1600mm. Jak już udzielacie porad to rozumiem że ktoś przyjedzie na budowę i mi to za darmo przyklei. Klj iumam i deskę też. Wyczesałam u konkurencji a od was chcę wiedzieć jak tą nieszczęsną matę przykleić. Ps. matę też juz mam. To kiedy ktoś przyjedzie do mnie na bezpłatną konsultację ?????? Miasto to Inowrocław.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tego typu maty są bardzo przydatne podczas montażu desek. Zamontowanie ich jest dosyć proste, wiele jest też filmów instruktażowych. Pozostaje tylko chcieć i zacząć działać ;)

    OdpowiedzUsuń