wtorek, 5 września 2017

Deski Dębowe jako egzotyczne czyli podłogi barwione

     Deski egzotyczne tak do niedawna popularne i modne znikają jakby z polskiego rynku. Po prostu są coraz droższe, a przez to mniej kupowane. 
     Teraz to jednak nie problem, mamy odpowiednie kolorowe oleje którymi można bez problemu zakolorować dębowe deski czy dębowe parkiety na dowolny kolor egzotycznych desek nie tylko tych popularnych jak iroko, badi, sukupira, orzech czy teak ale wszystkie inne oraz czarne, szare, białe na wiele odcieni jaśniejszych i ciemniejszych. Nie ma tu praktycznie ograniczeń.
     Takie zakolorowane już deski wykańcza się nanosząc lakier lub olej bezbarwny o wybranym stopniu połysku: super mat, mat, półmat czy wysoki połysk. Lakiery i oleje mogą być jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe, tak tak mamy oleje z utwardzaczem i w wysokim połysku.
     Wykończona przez nas deska na budowie jest wielokrotnie odporniejsza na ścieranie i zarysowania niż te deski wykańczane w fabryce ponieważ powłoki fabryczne są cieńsze i z lakieru
(oleju) słabszego bo musi on bardzo szybko wyschnąć.

 
     Zalecam więc powrót do podłóg wykańczanych po ułożeniu w lokalu. Oprócz tego że możemy wybrać lakier taki jak nam się podoba i o dużej odporności np poliuretanowy ceramiczny z utwardzaczem i kolor jaki chcemy to jeszcze jest możliwość korekty poprzez cyklinowanie płaszczyzny podłogi. Takich możliwości przy zakupie desek fabrycznie wykończonych nie ma.

 
     Przy tym wszystkim deska wykończona na budowie może być nawet tańsza od fabrycznej a to zależy od wyboru lakieru. Na foto kilka przykładowych kolorów.

     Zapraszamy na nasze strony i do Salonu przy Rudnickiego 3 A w Warszawie.

1 komentarz:

  1. Dobry artykuł. Bardzo ciekawe branżowe informacje. Niestety jeśli coś drożeje, to raczej nie znajdzie wielu klientów. Remont to dla większości osób bardzo duży wydatek, więc tną koszta gdzie się da.

    OdpowiedzUsuń