czwartek, 11 stycznia 2018

Poradnik pielęgnacji podłóg drewnianych

     Każda podłoga drewniana jest piękna po jej wykonaniu i wykończeniu niezależnie od tego czy to są deski, czy parkiet tradycyjny. Aby taka pozostała trzeba ją od czasu do czasu poddać pielęgnacji, wszak jak kupimy mercedesa to na początku często a potem rzadziej myjemy go, woskujemy, nabłyszczamy....to samo powinniśmy robić z podłogą.
     Bez względu na to czy podłoga jest lakierowana, olejowana czy olejowoskowana należy o nią dbać i odpowiednio pielęgnować: pod nogi mebli przede wszystkim krzeseł podkleić podkładki filcowe, jak najszybciej usuwać naniesiony piasek który działa jak papier ścierny, nie dopuszczać do rozlewania wody i innych płynów, a jak się zdarzy to jak najszybciej usunąć i wytrzeć do sucha.
Do mycia używać zwilżonej ściereczki lub mopa płaskiego ze ściereczką microfaza, frote itp. Dobrym rozwiązaniem jest spray mop który nie naniesie zbyt dużo wody i jest wygodny w użyciu, niepotrzebne jest wiadro i ciągłe płukanie ścierki.     Podłogi lakierowane
Po 2 tygodniach od polakierowania nowej podłogi umyć ją dodając do wody środka do mycia w koncentracie Loba Cleaner 50 gram na 5 litrów wody, butelka 1 litr wystarczy wtedy na 20 myć a koszt mycia to ok 1,30 zł.
Po wyschnięciu ok 30 min nałożyć ściereczką lub sprayem i rozetrzeć mopem płaskim środek pielęgnacyjny Loba ParkettCare i pozostawić do wyschnięcia ok 1 godziny, nie polerować.
Mycie powtarzać wg potrzeb ale nie często, pielęgnację przeważnie wykonywać raz na rok, w kuchni czy łazience częściej, wszystko zależy od intensywności użytkowania podłogi.

     Podłogi olejowoskowane

Niczym się nie różni pielęgnacja takiej podłogi od lakierowanej oprócz stosowania innych środków:
Zamiast Loba Cleaner to Loba CleanerWax do mycia
Zamiast Loba ParkettCare to ParkettWax do pielęgnacji.
Wykonanie takie samo jak przy podłogach lakierowanych opisanych wyżej.
Ważne jest żeby na początku wykonać pielęgnację tworząc tym samym warstwę ochronną

     Ważne

Należy mieszkanie wyposażyć w higrometr i termometr, a najlepiej w stację pogodową celem monitorowania wilgotności wilgotności powietrza. Aby podłoga się nie rozeschła należy utrzymywać wilgotność powietrza w granicach 45 - 65 % przy temperaturze 18 - 22 stopni C
Aby takie parametry utrzymać należy używać odpowiednio wydajnych nawilżaczy powietrza, wtedy ludzie tam przebywający również się nawilżą i nie będą chorować na różne anginy itp.
    W tekście podałem środki niemieckiej firmy Loba bo nadają się do każdego oleju i każdego lakieru, a są w dobrej cenie, jednakże każda profesjonalna firma produkuje i zaleca swoje środki do stosowania np. FAXE, OVERMAT, SAICOS, BERGER i inni.
W tej sprawie i nie tylko prosimy dzwonić 22 639 84 84 lub mailowo  ab@meranti.pl
Wszystko można u nas zakupić, odebrać osobiście lub wyślemy na adres w całej Polsce.  

1 komentarz:

  1. Ooo. Myślałam, że polerowanie posadzek jest trudne i czasochłonne, a tu proszę. Tylko kilka minut poświęcone na pielęgnację, a efekt jest oszałamiający.

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń