niedziela, 8 grudnia 2013

Pielęgnacja parkietu i desek podłogowych


    Aby podłoga drewniana z parkietu czy desek była przez lata tak piękna jak tuż po zainstalowaniu należy o nią odpowiednio zadbać. To tak samo jak o samochód czy inne sprzęty domowe.
     Przede wszystkim podłogę należy utrzymywać w czystości, nie zalewać wodą czy innymi płynami, a jeśli już się zdarzy, to jak najszybciej wytrzeć do sucha. Usuwać naniesione drobiny piasku, które działają jak papier ścierny, przed wejściem wycierać buty.
      Od czasu do czasu podłogę należy umyć na mokro. Używamy do tego specjalnych środków do mycia,
Cleaner do podłóg lakierowanych, a WaxCleaner do olejowanych w ilości 50 - 100 g. na wiadro wody. Można to zrobić mopem z płaską stopką na którą nakładamy ściereczkę z mikrofibry. taki mop nie zostawia nadmiernej ilości wody, która jest szkodliwa.
     Aby chronić powierzchnię lakieru należy nanieść cieniutką warstewkę środka pielęgnującego np. ParkettCare, a w przypadku podłóg olejowanych ParkettWax. Jedna butelka litrowa wystarcz z reguły na około 80 m. kw. Nanosić najlepiej ściereczką tetrową 2 - 3 razy na rok.
     Jak widać z powyższego pielęgnacja podłogi olejowanej nie różni się od pielęgnacji podłogi lakierowanej, poza doborem odpowiedniego środka, a częstotliwość jest taka sama.
     Wymieniłem tu środki do pielęgnacji i czyszczenia profesjonalnej niemieckiej firmy LOBA, bo są to wyroby godne polecenia ze względu na wysoką jakość, łatwe w stosowaniu, wydajne i niedrogie.      Oczywiście mamy całą gamę innych środków równie znanych firm.
    
       W razie potrzeby służymy pomocą. Jest okazja aby na święta podłoga znowu lśniła nowością.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza