piątek, 24 lutego 2012

Boazerie Korkowe

     Obecnie nie są modne boazerie ścienne z drewna kiedyś tak powszechnie stosowane. Przeważnie były to okładziny z najtańszego drewna iglastego i dziś nie pasują do wystroju wnętrz. Co innego, gdyby zastosować drewno ekskluzywne jak orzech, palisander, czy teak, a także wiele innych "egzotyków" i jeszcze w wykonaniu z formatów filongowych. Niestety takie boazerie są kosztowne.
    Alternatywą są boazerie korkowe. To niezwykła okładzina ścienna, stwarzająca w pomieszczeniach miły nastrój, czyniąc je bardziej przytulnymi i ciepłymi. Wygląd pomieszczeń super znakomity. To naturalny i ekologiczny produkt. Stabilizuje temperaturę powietrza oraz jego wilgotność. Naturalne właściwości korka sprawiają, że doskonale wycisza pomieszczenia i tłumi hałas.
     Boazerie produkowane są w postaci płytek o wymiarach 30 x 60 cm. i grubości 3 mm. Montaż jest bardzo łatwy, polega na przyklejeniu płytek bezpośrednio do ściany, lub do sufitu klejem kontaktowym, np. bezzapachowym, dyspersyjnym Wakol D 3540 i gotowe. Nie trzeba niczym wykańczać. Cięcie przy linijce zwykłym nożykiem do tapet, obróbka kantów papierem ściernym. Wszyscy robią to samodzielnie.
     Kolekcje obejmują kilkadziesiąt wzorów o różnej kolorystyce, sposobie wykończenia i fakturze dekoracyjnej, dzięki czemu łatwo jest znaleźć wzór pasujący do danego wnętrza.
       Boazerie korkowe są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ korek naturalny jest antystatyczny (nie elektryzuje się), więc nie przyciąga kurzu. Jest ciepły w dotyku, nie skrapla się na nim woda. Szczególnie polecam boazerie korkowe wykończone woskiem.

1 komentarz: